İslam neden mezheplere ayrılmıştır?

Mezhep, bir yaşam biçimidir. Başlangıçta tek bir mezhep vardır. O da Allah Rasülünün ihtisas ettiği kurdu ve yetiştirip büyüttüğü mezheptir. Bugünkü adı ile ehli sünnet velcemaattir. Daha sonrası islamdaki bütünlüğü parçalamak isteyenler harcilik ve şiilik fitnesini ekerek yeni mezhepler türetmiştir.

* * *

Niyet üzüm yemek değil de bağcı döğmek olunca en çok dayan yiyen konulardan birisi de mezhep konularıdır.

Mezhep, bir yaşama biçimidir. Huzurun anahtarı, şifresidir. Eğer bir yerde bir toplumda mezhep bütünlüğü var ise o toplum inanç bazında diğer mezhep ayrılığına düşmüş toplumlara göre daha huzurludur.

Bugün, toplulumuzda yapılan şey mezhep sayısını sonsuzlaştırmaktır. Sınırlarsızlaştırmak ve toplum içinde büyük bir kavram kargaşasasına sokmaktır.

Her ağızdan farklı sesler çıkartarak, islam dinine olan güveni sarsmaktır. Bunun içinde islamin en temel kitabı kuranı kerim silah olarak kullanılmaktadır.

Bu akımın adı mezhepsizlik akımıdır. Zehir gibi topluma yayılmaya çalışılmaktadır. Birileri çağ açıp kapayan, istanbulu feth eden fatih sultan mehmetten daha zeki olduğunu sanıp monütör arkasından Fatih'in Kanuninin, Sultan Alparslanın ve dahi bütün osmanlı , selcuklu sultanların tartışmasız kabul ettikleri HAK MEZHEP'leri inkar etmekte. Ve islam için tehlike olarak görmektedir.

Şimdi bu ingiliz ve amerikan paraları ile tvlerde ve monütör arkalarında mezhepsizlik yayan kuklalar mı haklı yoksa çağ açıp kapayan fatihler, kanuniler, alparslanlar mı haklı?

Mezhepleri eleştirmeden önce buna karar veriniz!!

* * *

Mezheplerin ayrılma nedenleri:

1. neden: Siyasi kavgalardır. Şiilik-sunnilik gibi.. Osmanlı imparatorluğu yüzyıllarca iranlarla boşuna savşamadı

2. neden: islam birliğini bozma çabaları. Müslümanları parçalamak bölmek için farklı dinden olup müslüman gözükerek yeni akımlar oluşturulması.. ya da bozuk niyetli kişilerin desteklenip belli bir konumlara getirtilmesidir..

Örneğin: şiiliğin ortaya çıkması bir yahudi dönmesi olan abdullah ibni sebe tarafından olmuştur..

Ve son yüzyılın belası vahhabiliğin ortaya çıkmasıda ingiliz ajanlarınca olmuştur. Osmanlıyı parçalamak için ingiliz altınları ile desteklenmiştir. ve vahhabiler birinci dünya savaşında da ingilizlere vefalarını gösterip bize ihanet etmişlerdir!!

3. neden: cehalet.. Dosdoğru şekilde islami ilimler tahsil etmeden.. dönme, ajanlar ya da internet medya aracılığı ile zehirlenip sonra HAK olanları inkar edip, yeni mezhepler yeni inanç çeşitleri türetme çabalarıdır...

4. neden: Koruma girişimleri.. Yukarıdaki sayılan fitneci faaliyetlere karşı peygamber efendimiz dosdoğru şekilde yaşadığı islami sonraki nesillere aktarabilmek için verilen mücadele ve çbalardır.. Hak mezhepler bu koruma girişimleri ile ortaya çıkmıştır..

Kaynağını bilmediğimiz yazılara kanarak doğru yoldan ayrılmayalım. Süslü püslü laflara kanıp sapıtmayalım. Propagandalara alet olmayalım

http://www.islamkultur.com/sorularla-cevabi-9.html