Ateistler ahmet hulusiyi delil gösteriyorlar

Yaklaşık 4 yıl önce koyu bir din karşıtı yada kısaca ateist bir arkadaş ile yaptığım bir tartışmada adını duydum bu adamın. Bu adamın diyorum çünkü kendisini hiç saygıdeğer bulmadım. Atesit diyorum çünkü ramazan da oruç tutmamla dalga geçen bir arkadaşdı. Bende bayramını kutlamıyordum aynı yerde çalışıyorduk. Bu bayramlar Allah a inananlar için diye bende ona laf sokardım sık sık.

Neyse bi gün yine bir tartışmamızda bana delil olarak Ahmet Hulusinin sitesinden bir alıntı ile savunma yapıyordu. Bende kıllandım ateist tanıdığım sürekli Allah inancını sorgulayan birinin Ahmet Hulusi gibi bilge! birinin sayfasından haberdar olması benim bilmemem beni çok şaşırtmıştı. Neyse ona gereken cevabı verdim ama Ahmet Hulusiye takıldım.

Sitelerini karıştırdım daha ilk okumalarımda Kuran-ı Kerim i kabul edip Peygamberi inkar etmesi zaten notumu vermeme yetmişti. Sonra biraz daha baktım ama vakit kaybı gereksiz diye düşündüm ve bıraktım. Amerikadan nereden çıktığı belli olmayan daha doğrusu yırtık dondan çıkan bir şeyden farkı değil gibiydi. Özellikle o dönemlerde karapropaganda sitelerinin mantar gibi türediği bir dönemde çıkmıştı. Birde özellikle TANRI lafını kullnıyor Allah adını oldukça az zikrediyordu.

Tanrı tanımını kullananların çoğu birden fazla tapılacak tanrı olduğuna inananların kullandığı bir kelime ve genelde yunan tanrıları mısır tanrıları vs gibi birden çok tanrısı olan toplumların medeniyetini yaymak için çıkarılmıştı. Türklerin müslüman olmadan öncesinden kalan tengri kelimesinden gelmişti. Bunu bile kullanması amacının farklı bir şeye hizmet ettiğini benim için açıkca gözler önüne seriyordu.

Bugün Ataşehir Caminin açılışında BEDAVA kitaplarından dağıtmışlar ve millette BEDAVA diye saldırmıştı. Dağıtanlar arasındaki kadınlar bildiğin kokona tipli kadınlardı. Kendimi bu kadar önyargılı olmamdan dolayı eleştiriyorum ama bu tipler de her yerde kopyala yapıştır gibi. VE alınan kitaplar yerlerde insanların ayaklarının altında idi.

Milletin içeriğinin ne adar küfre sürükleyici olasada KURAN-I KERİMİN ÇÖZÜMLEMESİ adı altında aldıkları kitapların ayakların altında dolaşması çok zoruma gitti. Belki de kitabın değersizliğinden Allah bu şekilde ayaklar altında dolaşmasına müsaade etmişti belki de bizim milletimiz gerçekten bu kadar saygısız.
Ahmed Hulisi
  • Ateistler ahmet hulusiyi delil gösteriyorlar